середа, 10 вересня 2014 р.

120 років від дня народження Олександра Довженка
Довженко
Олександр Петрович
(1894 – 1956)
Народився О. П. Довженко 12 вересня 1894 року в селі Сосниці на Чернігівщині в селянській сім’ї. Вчився в Сосницькій парафіяльній школі, у Сосницькому вище початковому училищі, потім – Глухівському вчительському інституті, який закінчив 1914 році.
Вчителюючи, продовжував навчання самотужки, потім – заочно на природничому факультеті Київського університету, на економічному факультеті Комерційного інституту.
Після перемоги Жовтневої революції Довженко деякий час працював у Народному Комісаріаті освіти, Наркоматі іноземних справ. Перебуваючи на дипломатичній роботі у Варшаві та Берліні (1921 – 1923), він вчиться малювати.
Повернувшись на Україну, Довженко працював художником – ілюстратором і карикатуристом у газеті «Вісті». У цей час він захоплюється кіномистецтвом і виїжджає до Одеси, де починає працювати режисером на кінофабриці. Пише сценарії фільмів «Вася – реформатор», «Ягідка кохання».Згодом Довженко написав низку кіноповістей і поставив за ними фільми «Арсенал», «Земля», «Щорс», які принесли йому широке визнання.
У повоєнний час О. Довженко написав кіноповість «Зачарована Десна», «Повість полум’яних літ», «Поема про море». Його літературний сценарій «Поема про море» посмертно відзначена Ленінською премією. Помер Олександр Довженко 1956 року в місті Москві.

Немає коментарів:

Дописати коментар