субота, 7 червня 2014 р.

Трійця

  На п’ятдесятий день після Великодня, обов’язково в неділю, святкується Трійця. Свята Трійця – це Бог – отець, Бог – син і Святий Дух.
   У день Трійці дівчата зазвичай ворожать на здоров'я. Потім плетуть вінки і кидають їх у воду та слідкують, як вони поводитимуться: якщо потонуть – дуже поганий знак, а якщо попливе – усе буде добре.
    За старих часів люди зустрічали цей день дуже урочисто. Зранку господині поралися в господі, готували святкове застілля. Коли всі господарські справи було зроблено, люди вбирались у святковий одяг, сідали в хаті й чекали, поки вдарять церковні звони.Тоді всі побожно хрестяться й ідуть до церкви. Кожна дівчина несла в руках свіжі квіти. Ідучи до церкви, люди радо вітали одне одного зі святою неділею. Після служби Божої за старих часів відбувався хресний хід до криниць, щоб освятити їх, окропити освяченою водою. У деяких місцевостях освячували оселі, і господарські будівлі.
   Після церковних урочистостей молодь збиралась разом і починались розваги: пісні, жарти, хороводи. Свято тривало до пізньої ночі.

Немає коментарів:

Дописати коментар